امریکن-انگلیش-فایل

آشنایی با سطح و دانلود مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل ویرایش دوم American English File 2nd Edition (بخش اول)

در جهانی به سر می بریم که تسلط به زبان انگلیسی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. گسترش ارتباطات، رشد فناوری و لزوم به روز بودن در حرفه یا رشته ای که داریم بر این موضوع دامن می زند. اما واقعا یادگیری زبان انگلیسی را از کدام کتاب ها باید شروع کرد؟ این سوالی است که تمام زبان آموزان در اولین گام یادگیری با آن رو به رو می شوند. پیشنهاد ما به شما کتاب های مجموعه امریکن انگلیش فایل است. می پرسید چرا؟ در ادامه می خواهیم این مجموعه کتاب ها را زیر ذره بین قرار دهیم. برایتان از مزایا، ویژگی ها و تمام محتویاتی بگوییم که این کتاب ها را از سایر مجموعه های آموزش زبان متمایز کرده است. پس با ایرانتاک مگ همراه شوید.

 

در مجموعه American English File چه می گذرد؟

مجموعه آموزشی امریکن فایل در 6 سطح (Beginner، Elementary، Pre Intermediate، Intermediate، Upper Intermediate و Intermediate Plus یا( Advanced از ابتدایی تا پیشرفته، با متدلوژی کاملا علمی توسط نویسندگان بنام “کریستینا لاثام کانیگ” و “کلایو آکسندن”  تالیف شده است. در سال 2013 نسخه دوم این مجموعه منتشر شد که تغییرات به کار رفته  و به روزرسانی محتوای آن ها متناسب با موضوعات روز در آن از مکالمات تا ارائه فایل های دیجیتالی با استقبال گسترده ای از سوی زبان آموزان و معلمان در سراسر جهان رو به رو شد. تمرکز اصلی این مجموعه بر روی مهارت مکالمه، مهارت شنیداری، تلفظ و گرامر دانشجویان است. دقیقا همان مهارت هایی که زبان آموزان در صدد پیشرفت آن هستند.  چه چیز بهتر از یک دوره کاملا کاربردی و جامع  که با ارائه محتوای ویدئویی و تمرینات آنلاین زبان آموزان را برای رسیدن به رویای Native شدن کمک می کند؟

 

ساختار تا محتوای مجموعه امریکن انگلیش فایل

در حال حاضر این مجموعه جزو به‌روزترین کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی است. هر سطح این مجموعه شامل کتاب اصلی یا Student Book، کتاب تمرین یا Workbook و کتاب راهنمای معلم یا Teacher Book است. در ادامه توضیحات کوتاهی در مورد کتاب‌های هر سطح ارائه می‌کنیم.

کتاب اصلی زبان آموزان یا Student Book

در این کتاب با توجه به سطح، لغات جدید، گرامر، دستور زبان، عبارات و اصطلاحات کاربردی و متناسب با موضوع درس، نحوه جمله‌بندی، ساختار و تلفظ آموزش داده می‌شود. در هر سطح تلاش شده تا با توجه به موارد آموزش داده شده در هر درس، ۴ مهارت اصلی برای تسلط بر زبان انگلیسی شامل مهارت خواندن، مهارت نوشتن، مهارت شنیداری و مهارت گفتاری نیز آموزش داده شود. فایل‌های صوتی هر درس باعث پیشرفت چشمگیری در تقویت مهارت شنیداری می‌شود.

کتاب تمرین یا Workbook

این کتاب شامل تمریناتی علمی و کاربردی است که هدف آن درک عمیق‌تر و یادگیری بهتر دروس مربوط به کتاب اصلی است. در کنار این تمرینات یک فایل نیز برای خودآزمایی وجود دارد که به گونه‌ای کاملاً تخصصی کتاب کار یا کتاب تمرین را کامل کرده است. تمرینات این کتاب در تکمیل تمرینات کتاب اصلی و گسترده‌تر از آن هستند و به منظور تثبیت موضوعات آموزش داده شده کتاب اصلی در ذهن زبان آموز تهیه و تدوین شده‌اند.

کتاب معلم  Teacher’s Book

  این کتاب به منظور راهنمایی معلمان برای به کارگیری بهترین شیوه تدریس ارائه شده است. فایل های دی وی دی، فایل های صوتی و فایل های ارائه محتوای کتاب به صورت چندرسانه ای از دیگر ابزارهای کاربردی تالیف شده برای معلمان است.

ساختار مجموعه امریکن انگلیش فایل

از ویژگی های اصلی مجموعه امریکن انگلیش فایل تاکید بر یادگیری قواعد ،ساختار لغات و تلفظ صحیح کلمات و جملات است. در هر درس به 2 موضوع پرداخته می شود. یادگیری صحیح قواعد و کلمات همراه مرور آن ها در ترم های بعدی تسلط زبان آموزان را افزایش می دهد. در این بخش ساختار کلی کتاب های امریکن انگلیش فایل را بررسی می کنیم. لازم به ذکر است این ساختار یکپارچه بوده و در تمامی سطوح از آن پیروی شده است.

هر درس از مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل دارای دو پارت (A  و B) است. در هر دو پارت مهارت های 4 گانه زبان با آموزش واژگان، تلفظ، خواندن و مکالمه تدریس می شود. حالا ساختار یک درس را باهم زیر ذره بین می گذاریم:

1-واژگان vocabulary

 اول هر درس با آموزش لغات جدید پیرامون یک موضوع  شروع می شود. سپس در بخش دوم در یک فایل صوتی ساختار مربوط به لغات آموزش داده می شود.

2- تلفظ pronunciation

در مرحله بعد تلفظ و ادای صحیح کلمات همراه با یک فایل صوتی تدریس می شود. همان طور که گفتیم تلفظ صحیح در این کتاب ها بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. موضوعی که در یادگیری حرفه ای و نیتیو زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارد.

3- شنیدن و مکالمه listening and speaking

 بعد از آن که لغات جدید را یاد گرفتید نوبت به مرحله listening  می رسد.این بخش  سه مرحله داردa-b-c  . ابتدا جملاتی برای مکالمه بهتر آموزش داده می شود. سپس در بخش a   در یک فایل صوتی دانشجویان خواسته می شود که به سوالات پاسخ دهند. در بخش c  از آنان می خواهد که پیرامون موضوع طرح شده با همکلاسی خود گفت و گو کنند.

4- مطالعه Reading

این بخش 6 مرحله دارد. دانشجویان باید به خواندن متن این 6 مرحله را انجام دهند. تقویت مهارت درک مطلب، یادگیری لغات جدید، مشارکت با هم گروهی، یادگیری ساختار لغات و غیره از اهداف این بخش است.

5- نگارش writing

در این بخش از زبان آموزان خواسته می شود تا درباره یک موضوع خاص بنویسند و مهارت نگارشی خود را تقویت کنند.

-6 مرور: Review and check

 هر دو درسی که تدریس می شود یک بخش برای مرور طراحی شده است. در این بخش موضوعاتی که در دو درس قبل آموزش داده شده است مجددا یادآوری می شود.

در انتهای کتاب جهت دسترسی ودرک بهتر فایل های صوتی، متن تمام آن ها آورده شده است. علاوه بر این  در آخر کتاب تمریناتی اضافه برای مرور و یادگیری عمیق تر گرامر و لغات ، تحت عنوان Grammar bank  و   وvocabulary bank  و تمریناتی  اضافی برای نگارش تحت عنوان writing  آورده شده است. در بخش communication   تمریناتی در قالب بازی و سرگرمی برای مشارکت زبان آموزان با یکدیگر با هدف تقویت مکالمه پیرامون موضوعات هر درس تدوین شده است.هم چنین خوشبختانه در نسخه دوم این مجموعه دانشجویان به حجم زیادی محتوای آموزشی آنلاین دسترسی دارند.

 

کتاب های مکمل

از کتاب هایی که به صورت مکمل در کنار این مجموعه مورد استفاده قرار می گیرند می توان به کتاب های Grammar in Use و سری کتاب های Oxford Word Skills اشاره کرد که هر کدام در تقویت و بهبود بیشتر مهارت گرامری و افزایش دایره واژگان شما نقش بسیار موثری دارند.

همان طور که  خواندید محتوای آموزشی مجموعه امریکن انگلیش فایل کاملا کاربردی و علمی تدوین شده است. به همین دلیل است که سال هاست این مجموعه در موسسات آموزشی زبان انگلیسی در سراسر جهان تدریس می شود. تمرکز بر مهارت های اصلی یادگیری زبان از لغات تا گرامر ، درک مطلب و مهارت شنیداری این مجموعه را جز برترین کتاب های آموزش زبان قرار داده است.  خیالتان راحت باشد همه آن چیزی که برای یادگیری ساده، کاربردی و حرفه ای زبان انگلیسی نیاز دارید در این مجموعه پیدا می شود.

ادامه دارد …

در قسمت دوم به معرفی تک تک کتاب ها می پردازیم و لینک دانلود کتاب ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

آیا از کتاب های امریکن انگلیش فایل تجربه ای دارید؟ تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *