PODCAST-1024x576

معرفی بهترین پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی

پادکست ها انواع متفاوتی دارند که امروزه بسیار محبوب هستند و در کنار کلاس زبان آنلاین می‌توانند منبع مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی باشند. در واقع می‌توان گفت افراد نیم بیشتری ازوقت خود در روز را صرف گوش دادن به پادکست ها می‌کنند. بیشتر افراد از کودکان و نوجوانان گرفته تا بزرگسالان عاشق و طرفدار پادکست های خوب هستند. در واقع افراد با پادکست می‌توانند براحتی در صورتی که درحال انجام فعالیت هستند آموزش ببینند و حتی سرگرم شوند. از طرفی، هنگامی که کوتاه‌ترین زمان بیکاری را پیدا کردند اولین اقدامی که انجام می‌دهند پخش کردن پادکست ها و همانطور که گفته شد این به دلیل اهمیت و علاقمندی افراد به پادکست ها است.

یادگیری زبان انگلیسی با پادکست

 همانطور که گفته شد پادکست ها انواع متفاوتی دارند که امروزه به دلیل فراگیری آموزش‌های مجازی و آنلاین و همچنین علاقمندی بسیار زیاد مردم به گوش دادن به پادکست ها، پادکست آموزشی نیز ایجاد و بین تمامی افراد توزیع می‌شود. یکی از بهترین و پر استفاده ترین پادکست ها، پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی است. اما سؤال اصلی این است که چرا پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مؤثر و پرطرفدار است؟ همانطور که می دانید آموزش و یادگیری زبان انگلیسی از جمله ملزومات اصلی برای زندگی و تحصیل افراد در سنین مختلف و شرایط مختلف است و این موضوع به دلیل اهمیت زبان انگلیسی و بین المللی بودن این زبان است. با وجود مشکلات و دغدغه‌هایی که یادگیری زبان انگلیسی دارا می‌باشد افراد و متخصصانی که در حوزه‌ی آموزش و تقویت زبان انگلیسی کار می‌کنند اقدام به طراحی و ایجاد بهترین پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی افتادند. پادکست های آموزشی زبان انگلیسی به دلیل ارزان قیمت بودن و همچنین استفاده و گوش کردن به آن در هر زمان و مکانی و از همه مهمتر گیرایی و یادگیری که پادکست های آموزشی برای زبان آموزان فراهم می‌کند، علت استفاده‌ی بسیاری از افراد و زبان آموزان در سنین مختلف و با سطح دانش و یادگیری مختلف از این پادکست ها است. امکاناتی که بهترین پادکست های آموزشی تقویت زبان انگلیسی برای زبان آموزان فراهم می‌کند: اگر شما در حال یادگیری زبان انگلیسی و یا قصد یادگیری این زبان بسیار ارزشمند را دارید و دوست دارید چند پادکست به شما کمک کند تا بهتر و آسان‌تر زبان انگلیسی را بیاموزید، نگران نباشید!

پادکست های آموزش زبان آسان و راحت هستند

پادکست ها بسیار ساده و راحت هستند و براحتی می‌توان به آنها دسترسی داشت و در هر زمان و مکانی از آنها استفاده کرد. آن‌ها یک راه عالی برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بدون نیاز به تلاش و زمان زیاد هستند. مهم نیست که در چه مرحله از فرآیند یادگیری قرار دارید، زیرا بهترین پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی به شما امکان می‌دهند در هر زمان و هر مکان و همچنین در سطح‌های مختلفی از آنها برخوردار شوید. شما می‌توانید از این پادکست های آموزشی زمانی که در حال پیاده روی یا رانندگی با اتومبیل خود هستند و بیرون می‌روید براحتی انگلیسی را بیاموزید.

 پادکست ها به شما در پیشرفت مهارت گوش دادن انگلیسی کمک میکنند

همانطور که از قبلاً می دانید، بهترین پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی می‌توانند تجربه گوش دادن به لغات انگلیسی و از مهمتر از همه قدرت شنیدن و درک درست مکالمه‌های انگلیسی را که یکی از اصول اساسی یادگیری و تقویت زبان انگلیسی است را افزایش می‌دهد. بنابراین بسیاری از پادکست هایی که برای تقویت زبان انگلیسی هستند به دلیل سادگی ضبط آنها و همچنین به دلیل اینکه از مکالمات روزانه‌ی افراد ضبط و ایجاد شده است، قدرت شنیداری و درک زبان آموزان را افزایش می‌دهد.

پادکست ها میتوانند واژگان تخصصی انگلیسی را به شما آموزش دهند

 پادکست ها آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی مناسب برای هر علاقه، نظر و هر حرفه است از این رو افراد و زبان آموزان می‌توانند براساس علاقه و حرفه‌ی خود و همچنین سطح یادگیری زبان انگلیسی، در سنین مختلف پادکست های مربوط به حوزه تخصص خود را گوش داده، واژگان تخصصی خود را با تلفظی صحیح به همراه لهجه‌های انگلیسی زبانان بدست آورند. این امر به ویژه هنگامی که به یک سطح پیشرفته می‌رسند می‌تواند بسیار مؤثر باشد از این جهت که رفته رفته دایره‌ی لغات افراد گسترده‌تر می‌شوند و می‌توانند به پادکست های پیشرفته‌تر و تخصصی‌تر گوش دهند.

پادکست های آموزشی انگلیسی میتوانند به شما در بهبود تلفظ لغات کمک کنند

عادت کردن به صداهای انگلیسی برای بهبود تلفظ شما ضروری است. پادکست ها به شما امکان می‌دهند با ریتم جملات انگلیسی بسیار آشنا شوید. شنیدن مکالمات انگلیسی با پادکست ها به شما کمک می‌کند هنگامی که شما به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید تمامی لغات را با تلفظ صحیح بگویید. از دیگر ویژگی‌های بهترین پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی رایگان بودن آن است: افراد و زبان آموزان برای یادگیری مهارت خواندن و نوشتن زبان انگلیسی ممکن است هزینه‌های بسیار بالایی را پرداخت کنند. که این هزینه‌ها صرف اموری مانند هزینه‌ی کلاس‌های آموزشی و هزینه‌ی کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی می‌شود. این هزینه‌ها معمولاً بسیار سنگین هستند از این رو بسیاری از افراد از یادگیری زبان انگلیسی منصرف می‌شوند. اما بهترین پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی به صورت کاملاً رایگان و بدون صرف هیچ گونه هزینه‌ای در اختیار افراد و زبان آموزان قرار می‌گیرد.

نحوه استفاده از پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی

 همانطور که گفته شد اگر قصد دارید زبان انگلیسی را بدون صرف هزینه‌های سنگین و بالایی یاد بگیرید و می‌خواهید در هر زمان و مکانی مشغول یادگیری زبان انگلیسی باشد، جایی برای نگرانی نیست. ما چند نمونه‌ای از بهترین پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی را به شما معرفی خواهیم کرد. اما چگونه از پادکست‌های آموزش زبان انگلیسی برای بهبود مهارت‌های یادگیری زبان استفاده کنیم؟ تا الان متوجه شده‌اید که استفاده از پادکست‌ها روشی بسیار خوب برای بهبود مهارت‌های زبانی شما است، اما آیا طرز استفاده از آن‌ها را برای بهترین نتیجه‌گیری می‌دانید. تکنیک‌های زیادی وجود دارد که هنگام گوش دادن به پادکست‌های زبان می‌توانید به کار ببندید تا در مهارت شنیداری انگلیسی چیره‌دست شوید. به چند مورد اشاره می‌کنیم که حتما استاد زبان شما نیز به آن‌ها اشاره خواهد کرد. چون همانطور که می‌دانید یادگیری هر زبان فراز و نشیب‌هایی دارد و استاد مانند یک چراغ راهنما در این مسیر همراه ما می‌تواند باشد.

ابتدا به عنوان نویز سفید گوش کنید

نویز سفید اساسا به صدایی گفته می‌شود که وقتی مشغول انجام کار دیگری هستید، در پس زمینه پخش می‌شود. به عنوان مثال، اگر تمیز کردن سرویس بهداشتی به موسیقی گوش ‌کنید، موسیقی در حال پخش نویز سفید است. شاید چنین چیزی کمی عجیب و خلاف انتظار به نظر برسد، اما گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی به صورت نویز سفید زمانی که در حال انجام کارهای دیگری هستید، به مغز کمک می‌کند به این زبان عادت کند.

 مرتبه دوم پادکست را با دقت بیشتری گوش کنید

حالا برای مرتبه دوم و حتی سوم پادکست را گوش کنید و به تمام کلمات و عباراتی که تشخیص می‌دهید دقت کنید. اگر احساس کردید گوینده خیلی تند صحبت می‌کند، سرعت آن را تا 75% کم کنید. در صورت امکان متن پادکست را بخوانید خواندن نسخه نوشتاری پادکست وقتی به آن گوش می‌دهید بسیار مفید است، چون یک اطلاعات را از دو کانال دریافت می‌کنید (چشم‌ها و گوش‌ها)، که در یادآوری و درک به مغز کمک می‌کند.

کلمات و جملات را با صدای بلند تکرار کنید

 طوری صحبت کنید که انگار کسی تماشایتان نمی‌کند. هر گاه می‌خواهید پادکست را متوقف کنید و به کلمات و عباراتی رجوع کنید که برایتان جدید هستند یا تلفظشان برایتان مشکل است. چندین بار آن‌ها را تکرار کنید تا خوب یاد بگیرید. کلمات و گرامر جدید را از پادکست جدا و جایی یادداشت کنید اگر کلمات جدید و نکات گرامری را که در هر پادکست به کار رفته پیدا و یادداشت کنید، در آینده آن‌ها را بهتر و راحت‌تر به یاد می‌آورید. علاوه بر این یادگیری کلمات و گرامر جدید برای شما به عنوان نوآموز زبان واجب و ضروری است.

 معرفی بهترین پادکست های آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی

 در ادامه پادکست‌های موثر در یادگیری زبان انگلیسی را معرفی می‌کنیم

پادکست  The English We Speak

کتاب درسی را لحظه‌ای کنار بگذارید و این زبان را از متخصصان خبره آموزش زبان انگلیسی بی‌بی‌سی یاد بگیرید. مجموعه پادکست یادگیری زبان انگلیسی روی هر عبارت و واژه عامیانه تاکید می‌کند. چیزی که در این مجموعه می‌شنوید دقیقا همان است که بومی‌ها صحبت می‌کنند. این پادکست‌ها به صورت هفتگی منتشر می‌شوند. مدت زمان هر یک 3 تا 4 دقیقه است و در هر سری چند عبارت جدید آورده می‌شود. در این پادکست‌ها با سرعت کمتری صحبت می‌شود تا زبان‌آموزان بتوانند راحت آن‌ها را دنبال کنند. هر هجا با وضوح و شمرده بیان می‌شود و دو نفر با یکدیگر مکالمه می‌کنند.

پادکست  Podcasts in English

 تنوع چاشنی زندگی است و آن را جذاب می‌کند. این دقیقا همان چیزی است که در این سری پادکست‌ها به کار گرفته شده است. چه کسی گفته است یادگیری زبان انگلیسی نمی‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد؟

 Podcasts in English یک مجموعه پادکست کامل و جامع یادگیری زبان انگلیسی است که برنامه‌هایی برای مبتدیان، و افراد متوسط و پیشرفته دارد و سطح‌بندی شده است. حتی پادکست‌هایی برای افرادی دارد که نیاز به یادگیری زبان تجاری انگلیسی دارند. درس‌ها در قالب کوتاهی به انگلیسی آورده شده‌اند و مکالماتی بین دو نفر به زبان انگلیسی انجام می‌شود. این درس‌ها موضوعات مختلفی را در بر می‌گیرند. موضوعات زیادی را در این پادکست می‌شنوید، مانند المپیک‌های زمستانی، تجربیات اسب‌سواری و فیسبوک. این پادکست‌ها کوتاه و چالش برانگیز هستند و شامل نسخه متنی، کاربرگ و کلمات جدید است.

پادکست  EnglishClass101 EnglishClass101   

پادکستی برای همه افراد است. این مجموعه که توسط وبسایت Innovative Language منتشر شده است، برای همه سطوح مفید و کاربردی است. کاربر می‌تواند بر حسب نیاز خود، از بین 4 سطح آموزش یکی را انتخاب کند. سطوح این پادکست شامل کاملا مبتدی، مبتدی، متوسط و پیشرفته است. پادکست‌ها توسط مجریانی ارائه می‌شود که صحنه‌های مختلفی را اجرا می‌کنند. بعد از این که یک صحنه به پایان رسید، مجددا آن صحنه با سرعت کمتری تکرار می‌شود. بخش بعدی هر پادکست اطلاعات فرهنگی مربوط را در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد و پس از آن کلمات، عبارات و معانی بعضی از کلماتی که شنیده‌اید آورده می‌شود. بخش نهایی هر پادکست نکات مهم گرامری را توضیح می‌دهد.

پادکست Elementary Podcast

این پادکست مجموعه‌ای مفید از پادکست‌های یادگیری زبان انگلیسی برای زیان آموزان مبتدی و متوسطه بوده و مدت زمان هر پادکست 25 دقیقه است. پادکست را می‌توانید کامل و یک جا گوش کنید، اما مزیت پادکست این است که می‌توانید هر زمان بخواهید آن را متوقف کنید و دوباره به سراغ آن بروید. موضوعات متفاوتی در این پادکست برای زبان‌آموزان تهیه شده است و تجریه روزانه افراد در شرایط متفاوت به صورت دیالوگ بیان می‌شود. همچنین این پادکست بحث‌های گسترده‌تری در مورد موضوعاتی متفاوت را شامل می‌شود. برنامه‌ها بسیار فعال و جذاب و سرزنده اجرا می‌شوند و بیان دیالوگ‌های انگلیسی با سرعت نرمالی است.

پادکست Splendid Speaking

  با گوش کردن به پادکست‌های جالب Splendid Speaking مهارت‌های زبانی خود را بهبود ببخشید. این مجموعه برای زبان‌آموزان مقطع پیشرفته تدارک دیده شده است که می‌توانند به خوبی حرف بزنند. پادکست‌ها روشی جذاب برای یادگیری زبان هستند. هر درس شامل یک مصاحبه و بحث و گفتگو با گویندگان غیر بومی زبان انگلیسی است. چنین روشی نه تنها بسیار در یادگیری زبان تاثیرگذار است، بلکه دیدن این که چطور سایر زبان‌آموزان با این زبان دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند جالب است. در این پادکست حتی می‌توانید اشتباهات آن‌ها را بگیرید.

پادکست Better @ English

پادکست Better @ English گلچینی از پادکست‌های یادگیری زبان انگلیسی است که شامل مکالمات واقعی با افراد بومی می‌شوند. مکالمات با سرعت نرمال بیان شده‌اند. گوش دادن به مکالمات با صدای واقعی و طبیعی مکمل خوبی برای کلاس‌های درسی و کتاب‌های یادگیری زبان است. در این مجموعه با اصطلاحات و عبارات عمومی آشنا می‌شوید. Better @ English برای زبان‌آموزان متوسطه و بالاتر یا برای آن دسته زبان‌آموزان مبتدی که چالش را دوست دارند، مناسب است. این پادکست‌ها شامل نسخه متنی و کلمات جدید نیز هستند.

پادکست Voice of America Learning Englishl

این پادکست مجموعه‌ای جذاب و واقعا مفید است و تنوع خوبی دارد. Voice of Americaخدمات اخبار و اطلاع‌رسانی زبان انگلیسی است که ژانرهای متفاوتی به زبان انگلیسی دارد. بخش صوتی پادکست شامل برنامه اخبار هفتگی جهان، بخش مستند علمی، برنامه‌هایی در مورد تاریخ آمریکا، زندگی آمریکایی‌ها و یک سری اصطلاحات انگلیسی آمریکایی می‌شود. تمام برنامه‌ها به انگلیسی روایت می‌شوند و زبان گفتاری سرعت کمی دارد. Voice of America ابزار خوبی برای یادگیری است که می‌توانید آن را به برنامه یادگیری زبان اضافه کنید. چون این پادکست درس‌های ساختار یافته‌ و موقعیت‌های مکالماتی متنوعی را شامل می‌شود. این پادکست استاندارد بخش‌های مختلفی دارد و از موسیقی و جلوه‌های شنیداری برای تجربه صوتی کامل‌تری استفاده می‌کند.

پادکست Business English Pod

اگر قصد دارید شغلی در کشورهای انگلیسی زبان داشته باشید، این مجموعه پادکست شروع و مقدمه خوبی است. موقعیت‌های کاری را لازم است یاد بگیرید در خود دارد. هر بخش ساختار ساده‌ای را دنبال می‌کند و مجری چند دقیقه‌ای در مورد موضوع صحبت می‌کند. در هر پادکست نسخه متنی، آزمون کوتاه راهنمای کلمات نیز وجود دارد. نحوه صحبت‌کردن آهسته‌تر از انگلیسی نرمال است و به راحتی می‌توانید آن را دنبال کنید، با این حال نحوه صحبت کردن بسیار عالی است. Business English Pod چشم‌انداز خوبی در مورد این که چطور کسب‌و‌کار در شرکت‌های انگلیسی زبان مدیریت می‌شود، فراهم می‌کند. علاوه بر آن هر درس تمرین listening  و درک مطلب ارزشمندی ارائه می‌دهد.

پادکست Culips ESL Podcast

چه فقط بتوانید به انگلیسی سلام کنید یا خیلی روان چند دقیقه صحبت کنید، یک پادکست عالی و ارزشمند برایتان سراغ داریم. آن چه این پادکست را ارزشمند می‌کند این است که سایت Culips پادکست‌های به سبک‌های گوناگونی دارد. پادکست‌های Catch Word بر اصطلاحات و عبارات عامیانه و غیر عامیانه تمرکز می‌کند تا بتوانید شبیه یک بومی صحبت کنید.

پادکست ESL Pod

 پادکست ESL مانند کتابخانه‌ای از بخش‌های مختلف و گسترده (بیش از 900 بخش در حال رشد) تشکیل شده است. دکتر «جف مک کوئیلان» مجری این پادکست است و صداهای دیگری که گاهی می‌شنوید مربوط به دکتر لوسی است. هر دوی آن‌ها مدرک دکترای زبانشناسی کاربردی دارند. هسته اصلی هر پادکست، دیالوگی بین دو شخصیت است و ادامه بخش بر کلمات کلیدی، استفاده از آن‌ها و معنایشان تمرکز دارد. سرعت صحبت کردن انگلیسی در این پادکست آموزشی نصف سرعت معمولی و برای زبان‌آموزان دنبال کردن آن راحت است. هر پادکست نیز یک راهنمای آموزشی دارد.

پادکست Luke’s English Podcast

درواقع Luke یک معلم زبان انگلیسی درجه یک است که بصورت استند آپ کمدی برنامه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها در قالب پادکست‌های آموزشی منتشر شده‌اند. قصد وی این است که هنگام یادگیری زبان لبخند را بر لب شما بیاورد. در بسیاری از پادکست‌ها، Luke راوی تک گو است، هر چند مکالماتی با دو یا چند نفر نیز در آن گنجانده شده است. او صدای گرم جذابی دارد که در ذهن زبان‌آموزان نفوذ می‌کند. سرعت صحبت کردن پادکست نرمال و نسخه‌های متنی آن قابل دسترسی است.

پادکست The Past & The Curious

 این مجموعه با ارجاع به نام مجموعه فیلم «The Fast and The Furious» نامگذاری شده است و به کودکان تاریخ می‌آموزد. البته این پادکست یک مجموعه کسل کننده تاریخی نیست. این مجموعه برای کودکان و خانواده‌ها تهیه شده است، بنابراین سرگرم کننده و آموزشی است و شامل آهنگ‌هایی نیز می‌شود. پادکست فوق که توسط «میک سولیوان» اجرا می‌شود برای زبان‌آموزان انگلیسی که قصد تقویت مهارت‌های شنیداری و گذر از سطح متوسط را دارند مفید است. سولیوان انگلیسی را بسیار واضح تلفظ می‌کند، بنابراین دنبال کردن صحبت‌هایش سخت نیست. به علاوه او حقایق تاریخی را جذاب و سرگرم کننده بیان می‌کند. وی حقایق را طوری بیان می‌کند که حس می‌کنید در دل تاریخ و شخصیت اصلی داستان قرار گرفتید.

پادکست News in Slow English

 پادکست News in Slow English انتخاب خوبی برای کمک به تقویت مهارت‌های شنیداری زبان‌آموزان است. به لطف این پادکست زبان‌آموزان چیزهای فراوانی در مورد جهان و وقایع اطراف خود یاد می‌گیرند. گوینده‌ها به سرعت کمی صحبت می‌کنند و دنبال کردن موضوع بسیار ساده است. علاوه بر این می‌توانید نسخه نوشتاری هر خبر را در پادکست داشته باشید و این ویژگی برای مرور قسمت‌هایی که از دست داده‌اید بسیار عالی است. پادکست News in Slow English شامل بخش‌ها مختلفی می‌شود که در فهم بهتر پادکست و تمرین محتوای آن به شما کمک می‌کند. در این پادکست زبانه گرامر را می‌بینید که موضوعات گرامری خاصی از پادکست را به شیوه کاملا قابل فهم توضیح داده و مثال‌های زیادی آورده است. بعد از آن زبانه عبارات را می‌بینید که بعضی عبارات را تجزیه و تحلیل می‌کند و توضیح می‌دهد چگونه و کجا از آن‌ها استفاده کنید. این پادکست زبانه تلفظ و امتحان نیز دارد که می‌توانید مهارت گفتاری و شنیداری را در پایان تمرین کنید. همچنین زبانه صوتی که ار آنجا می‌توانید فایل صوتی را دانلود کنید. پیشنهاد ما این است مراحل را طبق همان چیزی که گفته شده است انجام دهید. ابتدا همانطور که متن را می‌خوانید به اخبار گوش دهید، سپس گرامر و اصطلاحات را مطالعه کنید. پس از آن تمرین‌ها را انجام دهید. وقتی تمام این کارها را انجام دادید، دوباره پادکست را به تنهایی گوش دهید. از این که حالا چقدر از آن را متوجه می‌شوید، تعجب خواهید کرد.

پادکست Radiolab: Pickle

 پادکست Pickle کاری از سازندگان برنامه رادیوییRadiolab ، پادکستی است که برای بزرگسالان راحت و برای کودکان زیاد آسان نیست. این پادکست مخصوص کودکان است، بنابراین زبانی ساده دارد و گویندگان آن آهسته و واضح صحبت می‌کنند. Pickle در هر بخش موضوعی دارد و سعی می‌کند سوالات مختلف مربوط به آن را پاسخ دهد. گرچه این برنامه پادکست‌های زیادی ندارد، اما پادکست کاملی برای دوره پیش از متوسطه یا بالاتر از آن و کسانی محسوب می‌شود که می‌خواهند مهارت‌های شنیداری را تقویت کنند. پادکست What If World اقرار می‌کنیم گرچه این پادکست برای کودکان تهیه شده است، ولی می‌توانید مهارت Listening خود را با آن بهتر کنید. اگر در مورد جهان کنجکاو هستید و دوست دارید به جواب‌های جالبی برای سوالات عجیبی مانند اگر ابرها از شکلات ساخته می‌شدند چه اتفاق می‌افتد برسید، این پادکست برای شما است. هر بخش حدود 20 دقیقه طول می‌کشد و محوریت آن حول یک سوال است و در همین حین به کودکان درس می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم یک بار آن را امتحان کنید.

 پادکست English as a Second Language podcast

 پادکست بالا که برای تمرین مکالمه بسیار کاربردی است شامل قسمت‌های زیادی می‌شود. موضوع این پادکست‌ها عمومی است و می‌تواند به تقویت مکالمه‌تان کمک کند. هر پادکست حدود 20 تا 30 دقیقه است. پادکست British Council اگر به دنبال پادکستی با کیفیت هستید، British Council از آن دسته پادکست‌های محبوبی است که می‌توانید استفاده کنید. این پادکست قسمت‌های مختلفی دارد که هر یک 25 دقیقه طول می‌کشند. مزیت این پادکست موقعیت‌های واقعی آن است و سرعت صحبت کردن آن به شکلی است که متوجه آن شوید.

پادکست Breaking News English

Breaking News English پادکستی برای گوش دادن به اخبار است که با شیوه‌ای نوین به آموزش زبان کمک می‌کند. با گوش کردن به اخبار انگلیسی کلمات زیادی را یاد می‌گیرد و لیسنینگتان کم‌کم قوی می‌شود. پادکست Tumble پادکست Tumble، پادکست دیگری است که برای کودکان در نظر گرفته شده است. شاید فکر کنید پادکست‌هایی که معرفی می‌شود برای کودکان مناسب است، اما بی‌دلیل آن‌ها را معرفی نمی‌کنیم. یادگیری زبان فرآیندی است که ما در سرتاسر زندگی آن را طی می‌کنیم. کودکان بهترین زبان‌آموزان در دنیا هستند و می‌توانند هر زبانی را خیلی راحت یاد بگیرند. گاهی حتی دو یا سه زبان را یاد می‌گیرند. انتخاب پادکست برای کودکان به این معنی است که به زبانی گوش می‌دهید که حتی کودکان نیز می‌توانند یاد بگیرند. حتی اگر پادکست برای کودکان باشد، می‌توانید از آن چیزهای زیادی یاد بگیرید. همه ما زمانی که شروع به یادگیری زبان جدیدی می‌کنیم، مانند کودکان هستیم. این پادکست برای زبان‌آموزانی مفید است که به موضوعات علمی علاقه دارند. هر بخش حدود 15 دقیقه است و حداقل یک موضوع علمی و یافته‌های جدید در مورد آن را در بر می‌گیرد.

پادکست Dramas from BBC Learning English

برای شنیدن داستان‌های انگلیسی آماده‌اید؟ این پادکست شامل داستان‌های 5 تا 10 دقیقه‌ای است. هدف این پادکست مقطع متوسطه تا پیشرفته است، اما به عقیده ما هر کسی آن را می‌تواند امتحان کند، چون بخش‌ها کوتاه و قابل فهم هستند. متن هر کدام زیر آن نوشته شده است و حین گوش دادن می‌توانید، آن را بخوانید. می‌توانید متن را با فرمت PDF که در گوشه سمت راست هر بخش است، دانلود کنید. به علاوه در آخر متن می‌توانید فهرستی از کلمات و اصطلاحات مشکل را با معانی در اختیار داشته باشید.

سخن نهایی

 استفاده از پادکست‌ها برای تقویت مهارت شنیداری، در صورتی که نحوه استفاده از آن‌ها را بدانید، یکی از بهترین راه‌ها است. برای استفاده از پادکست و بهره بردن از آن به نحو احسن، از پادکست‌هایی استفاده کنید که به موضوعات آن علاقمند هستید. همچنین پادکست‌هایی را گوش دهید که متناسب با سطح زبان انگلیسی شما هستند. اگر به نکاتی که در ابتدای این مطلب گفتیم دقت کنید و به پادکست‌هایی که معرفی کردیم گوش دهید، مهارت شنیداری زبان انگلیسی شما خیلی زود خوب می‌شود. بعد از آن می‌توانید سریال نیز تماشا کنید که قطعا نیاز به مهارت شنیداری بیشتری دارد. همچنین فراموش نکنید پادکست‌ها باید تکمیل‌کننده استفاده از کمک یک استاد زبان باشند. پس با شرکت در آموزش آنلاین زبان به بهبود و تقویت زبان انگلیسی خود کمک کنید. با راهنمایی یک استاد می‌توانید در کنار پادکست‌های بالا، با سایر کانال‌های آموزشی استفاده کنید.

منبع: lingotalk

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *