دوره های تخصصی کودکان سطح Basic

در موسسه زبان ایرانتاک, آموزش زبان انگلیسی برای سطح کودکان در 4 دوره Basic starter, Basic1 ,Basic2, Basic3 و مجموعا در 12 ترم آموزشی و در قالب کلاس‌های نیمه خصوصی برگزار می‌شود. سن مناسب برای شرکت در این دوره‌ها بین ۷ تا ۱۲ سال است. منبع اصلی آموزش زبان دوره‌ی کودکان سری کتاب و کتاب کار Family & Friends تالیف انتشارات دانشگاه Oxford است.

در کلیه ی مقاطع علاوه بر کتاب اصلی ،  کتاب کار در منزل نیز در کلاس تمرین می شود.همچنین همراه با هر سطح کتاب های کمکی بصورت مکمل استفاده می شود. علاوه بر این، محصولات مجازی  و تمرین های متنوع از قبیل فیلم و فایل های صوتی جهت کار در منزل منطبق با محتوای هر درس از کتاب های اصلی طراحی شده که پاسخگوی نیازهای یادگیری زبان این گروه سنی در عصر حاضر است.

همچنین پک های آموزشی کارتون به زبان انگلیسی مخصوص این سطوح انحصارا توسط موسسه ایرانتاک تهیه شده که همراه این سطوح فقط برای ایرانتاکیها ارائه می شود.

در این دوره ها زبان آموزان کودک پس از آشنایی با کاربرد زبان در موقعیت های مختلف، مطالعه واژگان روزمره و کاربردی، دستور زبان روان و ساده در غالب متن های ملموس و داستان‌های موجود در کتاب، مهارت های فکری و خلاقیت خود را تقویت کرده و در کنار این مطالب موضوعات درسی مطرح در مدارس را نیز به زبان انگلیسی فرا می گیرند. این دوره ها در نهایت منجر به تقویت چهار مهارت زبانی کودکان می گردند.

سری کتاب‌های Family & Friends یک روش‌ بسیار واضح در راستای اهداف هر درس دارند و به منظور تثبیت یادگیری موثر، تمرین‌های منطبق با موضوع درسی را در ادامه‌ی آنها ارائه می‌دهند. هر درس از کتاب با معرفی واژگان و گرامر کاربردی جدید آغاز می‌شود و در ادامه به ارائه‌ی فنون ساختاری می‌پردازند تا مهارت‌های شنیداری و گفتاری کودکان را تقویت کنند. همچنین در این سری کتاب‌ها با نظارت و ارزیابی مستمر مدرس، روشی متمایز برای کمک به بهبود مهارت نوشتاری زبان‌آموزان معرفی شده است.

آواشناسی آسان و سرگرم کننده است! در این سری کتاب‌ها کودکان یاد می‌گیرند چگونه حروف تشکیل دهنده‌ی صداهای انگلیسی و کلمات حاوی آنها را تشخیص داده و صداهای مشابه آنها را تولید کنند. این بدان معناست که هر صدا به گونه‌ای آموزش داده می‌شود که برای درک و یادگیری آسان باشد. این بخش به ویژه برای کودکان غیر انگلیسی‌زبان که در زبان خود از الفبای لاتین استفاده نمی‌کنند، تالیف شده است.

در انتهای کتاب بخش‌ جدیدی با عنوان موضوعات فرهنگی، تنوع بیشتری را برای زبان‌آموزان فراهم می‌آورد تا زندگی خود را با کودکان انگلیسی‌زبان هم سن و سال خود مقایسه کنند. آنها موضوعاتی چون خانواده، حیات وحش و مدرسه را که مفاهیمی آشنا هستند می‌آموزند و از این طریق موضوعات رایج برای برقراری ارتباط و صحبت کردن را فرا می‌گیرند.

در این مجموعه برای ترغیب هرچه بیشتر زبان‌آموزان سعی شده است مباحث آموزشی با تصاویر رنگی و جذاب ارائه شود. نرم‌افزار این سری از کتب نیز برای آموزش مباحث درسی هر کتاب بصورت تعاملی با زبان‌آموز طراحی شده است و کاملا با کتاب اصلی و تمرینات آن مطابقت دارد. همچنین همراه با دوره‌ی Starter، کتابی تحت عنوان « Oxford Phonics World 1» ارائه می‌شود که از طریق آن نحوه‌ی خواندن و نوشتن حروف الفبای انگلیسی به کودک آموزش داده می‌شود. تمرکز کتاب  بر آموزش نحوه تلفظ صحیح حروف می باشد که خود باعث تقویت مهارت شنیداری می شود.

در سری کتاب‌هایFamily & Friends  کودکان پس از آشنایی با طریقه‌ی نوشتن حروف و اعداد و واژگان مورد استفاده در موضوعاتی چون رنگ‌ها، مدرسه، خانواده، احساسات، حیوانات، مشاغل، لباس‌ها، غذاها و نوشیدنی‌ها و… می‌توانند جملاتی با استفاده از ضمایر ملکی، ساختار جملات سوالی با کلمات سوالی Wh دار، ساختار زمانی حال، گذشته و آینده، ساختاری‌های قیاسی صفات برتر و عالی، انواع قیدها، اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش، ساختار جملات نقل قول، جملات مجهول، انواع جملات شرطی و ساختار جملات بیان آرزو و… بسازند.

ساختار آموزشی کتاب‌های این مجموعه به گونه‌ای است که در پایان هر سه درس از کتاب، مروری بر مطالب این دروس صورت می‌گیرد تا اطلاعات ورودی این بخش در ذهن زبان‌آموز تثبیت گردد.

 در کنار این آموزش‌ها و به منظور توانمند سازی هرچه بیشتر زبان‌آموزان این سطوح، از تمریناتی برای آشنایی با رسم‌الخط انگلیسی در مهارت نوشتاری و نیز برقراری ارتباط کلامی با همکلاسی‌ها در قالب ایفای نقش بهره گرفته شده است. تمرینات در این سطح همراه با بازی، سرگرمی، موسیقی و شعرخوانی است تا زبان آموزان نسبت به یادگیری واکنش بهتری نشان ‌دهند.

این ویژگی‌ها در کنار روش‌های تدریس استاندارد و مطالعات تخصصی دپارتمان انگلیسی موسسه زبان ایرانتاک، مورد استقبال چشمگیر زبان‌آموزان و والدین واقع شده است.

 

سطح

نام کتاب آموزشی

رده سنی

تعداد ترم

Basic-S

Family & Friends Starter

۷ تا ۱۲ سال

3 ترم

Basic1

Family & Friends 1

۷ تا ۱۲ سال

3 ترم

Basic2

Family & Friends 2

۷ تا ۱۲ سال

3 ترم

Basic3

Family & Friends 3

۷ تا ۱۲ سال

3 ترم

ویژگی دوره‌های Basic:

گروه سنی: کودکان (۷ تا ۱۲سال)

نحوه‌ی برگزاری دوره‌ها: گروهی

طول دوره‌: 11 ترم آموزشی

منابع آموزشی: سری کتاب‌های Family & Friends

محوریت دوره‌ها: تسلط بر زبان کاربردی و روزمره به منظور توانمند سازی زبان‌آموزان در برقرای مکالمه؛ انجام پروژه‌های عملی و ساختن کاردستی به منظور ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس؛ آشنایی با فرهنگ و زندگی روزمره‌ی کشور مقصد

دیگر ویژگی‌های دوره‌ها: استفاده از نرم‌افزار تعاملی برای تداوم تمرینات زبان‌آموز در منزل و نظارت والدین بر روند رشد آموزشی فرزندان خود؛ بهره‌گیری از عکس‌های رنگی‌، فیلم‌های آموزشی، موسیقی و بازی‌های سرگرم‌کننده و تعاملی جهت افزایش بازدهی دوره و ارتقای سطح دانش زبانی زبان‌آموزان

برای کسب اطلاعات لازم در مورد انواع کلاس ها و تاریخ آغاز و پایان هر ترم با ایرانتاک تماس حاصل فرمایید